Veicinās pašvaldību klimata un enerģētikas mērķu sasniegšanu

Daudzas pašvaldības Latvijā un arī citās Eiropas Savienības valstīs pēdējo 10-15 gadu laikā ir izstrādājušas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānus, lai mazinātu gan enerģijas patēriņu savā teritorijā, gan pašvaldības ietekmi uz klimata pārmaiņām. Tomēr bieži nākas konstatēt, ka šajos plānos iekļauto pasākumu ieviešana neveicas tik raiti un pastāv virkne šķēršļu. Liela daļa šo šķēršļu ir saistīti ar pašvaldības iekšējiem nemateriālajiem resursiem un procesiem, piemēram, nenotiek atbildīgo speciālistu iesaiste un savstarpēja komunikācija, neskaidra atbildību sadale, procedūru un kompetenču trūkums. Apzinoties šos un citus šķēršļus, OwnYourSECAP projekta galvenais mērķis ir palīdzēt pašvaldībām sistemātiski ieviest enerģētikas un klimata rīcības plānos identificētos pasākumus.

Projektā tiks iesaistītas pašvaldības ar dažādu pieredzes līmeni klimata un enerģētikas jomā. No Latvijas projektā piedalīsies Saldus, Tukuma, Cēsu, Ropažu, Augšdaugavas, Bauskas, Kuldīgas un Rīgas pašvaldības. Lai veicinātu pieredzes apmaiņu pašvaldību darbinieku starpā, tiks organizēti dažādi pasākumi un semināri kompetenču celšanai par energopārvaldību, pielāgošanos klimata pārmaiņām un citām tēmām. Projekta laikā tiks izstrādāti un testēti uz dizaina domāšanas pieeju balstīti instrumenti un metodes, kā pašvaldībām izvērtēt un plānot klimata un enerģētikas pasākumu ieviešanu, kā veicināt sadarbību dažādu pašvaldības struktūrvienību starpā un kā iesaistīt sabiedrību un privāto sektoru plānu īstenošanā.

Mūsu mērķis ir panākt to, lai Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu īstenošana tiek sistemātiski iekļauta pašvaldības ikdienas darbā un lai iesaistītās pašvaldības struktūrvienības un to darbinieki apzinās savu lomu šī plāna īstenošanā. Mēs ticam, ka projektā iesaistītās pašvaldības pēc projekta noslēguma spēs izvirzīt daudz ambiciozākus mērķus klimata un enerģētikas jomās un tos arī sasniegt, kā arī ar savu piemēru un zināšanām iedvesmos arī citas mazās un vidējās pašvaldības.

Kopumā projektā iesaistītas 88 pašvaldības no 11 ES valstīm: Francijas, Čehijas, Polijas, Zviedrijas, Slovākijas, Austrijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Īrijas un Latvijas. Projektu koordinē SIA “Ekodoma” (Latvija), un tas tiek līdzfinansēts Eiropas Savienības LIFE programmas ietvaros saskaņā ar Granta līgumu Nr. 101077109. Projekta organizētajos pasākumos varēs piedalīties arī citas pašvaldības, kā arī visi projekta materiāli būs pieejami publiski visām pašvaldībām un citiem interesentiem.

Previous
Previous

ES Klimata pakts - iesaisties un kļusti par vēstnesi

Next
Next

Ir oficiāli atklāts jaunais projekts KNOWnNEBs!