CETAC projekta pirmā tikšanās Prāgā

2024. gada 16.–17. oktobrī Prāgā notika CETAC (Clean Energy Transition Assistance Centers) projekta pirmā tikšanās. Pasākumā piedalījās pārstāvji no visām partnerorganizācijām, tostarp pašvaldībām un pilsētām, kas iesaistītas Tīras enerģijas konsultatīvo centru izveides procesā. Sanāksmi atklāja projekta koordinators Vaclavs Šebeks no SEVEn Energoefektivitātes centra Čehijā, kā arī Elisa Martellucci, Eiropas Klimata, vides un infrastruktūras izpildaģentūras (CINEA) pārstāve. Tikšanās laikā dalībnieki pārrunāja projektā plānotās aktivitātes.

Projekta mērķis ir atbalstīt vietējās pašvaldības dekarbonizācijas procesā un izveidot Tīras enerģijas konsultatīvos centrus. Atsevišķās pašvaldībās centri tiks iekļauti pašvaldības struktūrvienībās, citās veidoti kā atsevišķas iestādes. Tomēr visās pašvaldībās centru mērķis būs atbalstīt iedzīvotājus un uzņēmējus virzībā uz atjaunīgu energoresursu ieviešanu un vietējās politikas veidošana.

Galvenā pasākuma sastāvdaļa bija darbnīcas, kas ļāva dalībniekiem iztēloties izveidotos centrus no dažādām perspektīvām, pārbaudot pieejamos risinājumus un pašvaldību iespējas. Pieredzējušie partneri dalījās ar labo praksi un izaicinājumiem, ar kurām saskaras savos reģionos. Kopā veiksmīgi tika identificētas gan iespējas, gan izaicinājumi, kas saistīti ar centru izveidi, un tika piedāvāti inovatīvi risinājumi projekta īstenošanai visās partnervalstīts: Čehijā, Lietuvā, Latvijā, Polijā un Rumānijā.

Sanāksme Prāgā bija pirmais solis CETAC projekta īstenošanā. Dalībniekiem bija iespēja labi iepazīt vienam otru, izprast projekta gaitu, struktūru un plānotās aktivitātes, kā arī saplānot turpmākos soļus. Sadarbojoties tikšanās laikā, projekta partneri ieguva jaunu skatījumu uz izaicinājumiem, ar kuriem saskaras savos reģionos un pašvaldībās, un atklāja starptautiskās sadarbības potenciālu.


Projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības, izmantojot vides un klimata finanšu instrumentu LIFE+ saskaņā ar granta līguma numuru 101158113. Par šīs sadaļas saturu atbild vienīgi tā autori, un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības uzskatus.

Previous
Previous

Notiek jaunās projekta KNOWnNEBs metodikas testēšana piecos pārtikas un dzērienu ražošanas uzņēmumos Latvijā

Next
Next

Kā nodrošināt labas kvalitātes gaisu iekštelpās?