Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Lai pašvaldībām atvieglotu enerģijas patēriņa datu uzskaiti un nodrošinātu to sistemātisku ievadi, apstrādi un analīzi, Ekodoma ir izstrādājusi un izveidojusi enerģijas monitoringa platformu.

Pieredze rāda, ka vairums pašvaldību nezin, cik elektroenerģijas un siltuma tiek patērēts to objektos, piemēram, pašvaldības ēkās vai degviela - transportlīdzekļos. Bieži vien par to ir informēti tikai ar enerģijas patēriņu tieši nesaistītie, piemēram, grāmatveži. Bieži nav arī skaidri noteikts, kas ir atbildīgs par kopējo datu uzskaiti un ietaupījumu. Un, ja nav datu uzskaites, nevar zināt, cik ietaupīt, jo tikai to, ko tu mēri, tu vari kontrolēt!

Enerģijas monitoringa platforma ir lietotājam draudzīga, caur internetu pieejama sistēma, kas ļauj pašvaldībai, kā arī energopārvaldniekam veidot enerģijas patēriņa uzskaiti par trīs galvenajiem sektoriem:

  • pašvaldības ēkām;
  • ielu apgaismojumu;
  • pašvaldības autoparku un/vai sabiedrisko transportu;

 

Ekodoma ir izveidojusi informatīvu video par enerģijas monitoringa platformu, kas vienkāršā veidā pastāsta par tās priekšrocībām..

 

Vairāk par enerģijas monitoringa platformu varat izlasīt šeit un iepazīstieties ar citiem pakalpojumiem sadaļā "Energoplānošana un energopārvaldība".