Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Projekts atbalsta “bioenerģijas reģionu” izveidi Eiropas lauku teritorijās. Projekta izpratnē, "BioRegions" nodrošina vismaz 1/3 no tā siltuma un elektroenerģijas patēriņa ar reģionāliem un ilgtspējīgiem bioenerģijas resursiem, galveno uzsvaru liekot uz biomasu.

Projekta mērķi bija identificēt veiksmes faktorus “labās prakses” reģionos (Ahentālē, Vācija, un Jenčēpinga, Zviedrija); organizēt tīkla veidošanas aktivitātes mērķa reģionos; izveidot rīcības plānu piecu jaunu bioenerģijas reģionu radīšanai; atbalsta rīcības plānu ieviešanu mērķa reģionos; iedrošina citus reģionus atkārtot projekta aktivitātes un atbalsta tās. Projekts atbalstīja efektīvu un drošu biomasas tirgus attīstību piecos mērķa reģionos; veicināja investīcijas bioenerģijas projektos un vietējo ieinteresēto pušu tirdzniecības uzņēmumos; iiedvesmoja lauku teritorijas sekot mērķa reģionu piemēram.

Iesaistītie reģioni bija: Sredna Gora (Bulgārija), Slavičina un Brumova-Biļņice (Čehijas Republika), Triēve (Francija), Vestmītas grāfiste (Īrija) un Limbaži (Latvija).

Limbažu reģions ir bagāts ar mežiem. Limbažu reģionam nav piekļuves dabasgāzes tīklam, tādēļ koksnes biomasa ir galvenais enerģijas avots, ko izmanto siltuma ražošanai gan vietējai apkurei, gan centralizētai siltumapgādei, kā arī rūpniecībā. Visievērojamāko koksnes kurināmā daudzumu patērē Limbažu centralizētās siltumapgādes uzņēmums “Limbažu Siltums”, zivju pārstrādes uzņēmums “Brīvais Vilnis” un vairākas pašvaldību katlu mājas. Gandrīz visa elektroenerģija Limbažu reģionā tiek importēta, izmantojot elektrotīklus. Limbažu reģionā ir septiņas centralizētās siltumapgādes sistēmas - visās izmanto cieto koksnes biomasu siltuma ražošanai tieši vai līdzsadedzinot ar oglēm vai naftas produktiem. Pašlaik tiek attīstīti daži citi biomasas projekti, piemēram, tiek apsvērta jaunas biomasas koģenerācijas stacijas celtniecība Limbažos un tiek paredzētas arī divas biogāzes koģenerācijas stacijas. Dabasgāzes tīkla trūkums šajā reģionā līdz šim ir veicinājis koksnes kurināmā izmantošanas paplašināšanos vietējos siltuma avotos un centralizētās siltumapgādes sistēmās. Vietējā bioenerģijas tīkla izveide Limbažu reģionā nodrošinās ar to saistītās infrastruktūras attīstību. Tomēr dažreiz, it īpaši mazākiem biokurināmā iepircējiem, ir grūti iegādāties labas kvalitātes kurināmo par pamatotu cenu. BioRegions palīdzēja palielināt piemērotas kvalitātes bioenerģijas resursu pieejamību un veicināja turpmāku bioenerģijas tirgus attīstību reģionā.

Finansējums
Ilgums
04/01/2010 līdz 04/01/2013

Iesaistītie darbinieki

Artūrs Biedris
Artūrs Biedris
Vadošais energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212

Projekta partneri