Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Sabiedrisko ēku kategorijā ietilpst pašvaldību ēkas, skolas, bērnudārzi, sporta kompleksi, kultūras nami, teātri, lielveikali, slimnīcas, ārstniecības iestādes utt. Lielākā daļa no šīm ēkām Latvijā ir fiziski novecojušas, jo atrodas pastāvīgā ekspluatācijā un ir nepieciešams uzlabot to energoefektivitāti.

Ikvienā  pilsētas pašvaldībā tieši tās pārraudzībā  esošie sabiedriskie objekti patērē  vismaz 60% no kopējā pašvaldībai nepieciešamā daudzuma. Lai mazinātu kopējo enerģijas patēriņu un milzīgās izmaksas, ir jāveic energoaudits un jāseko izstrādātajiem ieteikumiem attiecībā uz energoefektivitātes pasākumiem. Savukārt tālāk intensīvi jādarbojas divos virzienos:  uzlabot esošā tehniskā nodrošinājuma, esošo tehnoloģiju energoefektivitāti, un ietekmēt lietotāju un vadības uzvedības un attieksmes maiņu pret pašu energoresursu pieprasījumu.

Kādēļ jāveic sabiedrisko ēku energoaudits?

  • Šobrīd sabiedriskās ēkas ir viena no prioritātēm ES fondu projektu konkursos, tādēļ ir nepieciešams laicīgi veikt energoauditu, izstrādāt projektu un pārējo nepieciešamo dokumentāciju, kas ir pamatnosacījums veiksmīgai ES fondu līdzfinansējuma apguvei ēku renovācijai.
  • Kvalitatīvs energoaudits un projekts, kura izstrādē ir piedalījies energoauditors, ir pamatnosacījums ES līdzfinansējuma apguvē.
  • Ēku energoefektivitātes direktīvā (EPBD) iekļauti grozījumi, ka: „Līdz 2018. gadam visām jaunajām sabiedriskajām ēkām ir jābūt gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēkām un visām pastāvošajām sabiedriskajām ēkām, kuru platība pārsniedz 500 m², ir jābūt sertificētām un sertifikāti jāizvieto redzamā vietā. Sākot ar 2015. gadu šī prasība attiecas uz visām sabiedriskajām ēkām, kuru platība pārsniedz 250 m².
  • Sabiedrisko ēku energoaudits ļauj kvalitatīvi novērtēt esošas ēkas tehnisko stāvokli un noteikt energoefektivitātes paaugstināšanai un mikroklimata uzlabošanai nepieciešamos pasākumus, kas īpaši ir svarīgi skolās un bērnudārzos, kur bieži vien iekšējais mikroklimats ir zem visām normām.

Eksperti

Gatis Žogla
Gatis Žogla
Vadošais energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212
Kristaps Kašs
Kristaps Kašs
Energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212

Mūsu klienti