Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Ielu apgaismes sakārtošana Latvijā kļūst arvien aktuālāka, ne tikai domājot par gaišākām ielām un drošību, bet arī par apgaismojuma infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanu. Publiskā apgaismojuma energoaudita veikšana un priekšlikumu izstrāde apgaismojuma sistēmas sakārtošanai ir daļa no pašvaldību Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna (IERP) izstrādes.

Ielu apgaismojuma energoaudita galvenais mērķis ir optimālas apgaismojuma sistēmas attīstības plānošana atbilstoši standartiem. Tādējādi pašvaldība un atbildīgās institūcijas spēs pieņemt pamatotus un konsekventus lēmumus par investīcijām konkrētu apgaismojuma līniju un iekārtu modernizācijai, un visas publiskā apgaismojuma sistēmas sakārtošanai.

Ielu apgaismojuma energoaudits sastāv no divām galvenajām nodaļām: esošā ielu apgaismojuma sistēmas stāvokļa novērtējuma un priekšlikumiem sistēmas sakārtošanai un energoefektivitātes paaugstināšanai. Esošais situācijas novērtējums balstās uz informāciju, kas iegūta publiskā apgaismojuma infrastruktūras apsekošanas un monitoringa laikā, kā arī uz elektroenerģijas patēriņa datu analīzēm.

Ielu apgaismojuma energoaudita veikšanai izmantojam profesionālās programmatūras – „DIALux”un „RELUX”.

Eksperti

Toms Prodaņuks
Energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212