Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Ēkas energosertifikācijas  laikā tiek noteiktas jaunbūves vai esošas ēkas, vai tās daļas energoefektivitāte un tiek izsniegs ēkas energosertifikāts. Ēkas energosertifikāts satur informāciju par ēkas enerģijas patēriņu apkurei, karstajam ūdenim, apgaismojumam, ventilācijai un dzesēšanai. Papildus tam tiek identificēti iespējamie energoefektivitātes pasākumi enerģijas patēriņa samazinājumam.

Energosertifikāts nepieciešams projektējamai, rekonstruējamai vai renovējamai ēkai, lai ēku pieņemtu ekspluatācijā vai pārdotu. Energosertifikāts tiek sagatavots arī esošām ēkām gadījumos, ja tiek plānoti energoefektivitātes un renovācijas pasākumi, lai plānotu noteiktus enerģijas patēriņa pasākumus un būtu iespējams noteikt sasniedzamos energoefektivitātes mērķus ēku renovācijas gadījumā.

Novērtējot ēkas energoefektivitāti un izsniedzot energosertifikātu nepieciešamības gadījumā SIA “Ekodoma” spēj veikt nepieciešamos instrumentālos mērījumus kā piemēram ēkas gaiscaurlaidības mērījumi, veicot pārspiediena testu jeb Blower door tests, ēkas termogrāfija, norobežojošo konstrukciju siltumcaurlaidības mērījumus, nosakot reāli sasniegtās U vērtības u.c.

Kādēļ nepieciešams energosertifikāts?

Ēkas energosertifikāts vai pagaidu energosertifikāts nepieciešams, attiecīgo ēku pārdodot, izīrējot vai iznomājot. Pēc energosertifikātā iekļautajiem datiem patērētājs var salīdzināt un novērtēt ēkas energoefektivitāti. SIA Ekodoma sertifikāts papildus satur arī ieteikumus ar energoefektivitātes veicināšanas pasākumiem.

Kas jādara audita pasūtītājam?

1. Iepriekš jāsagatavo pamatinformācija un dokumentācija par auditējamo objektu:

  • ēkas būvprojekts vai būves kadastrālās uzmērīšanas lieta;
  • ēkas inženiertehnisko sistēmu projekti vai shēmu zīmējumi;
  • ēkas inženiertehnisko sistēmu instrukcijas;
  • ēkas inženiertehnisko sistēmu ekspluatācijas un apkopes žurnāli vai pārskati;
  • komunālo pakalpojumu sniedzēju pārskati vai rēķini par faktiski uzskaitītās patērētās enerģijas daudzumu ēkā vai ēkas inženiertehniskajās sistēmās;
  • dati par ēkas inženiertehnisko sistēmu uzstādīšanu vai nomaiņu ēkas ekspluatācijas laikā;
  • iepriekšējie pārbaudes atzinumi (ja tādi ir)
  • enerģijas aprēķini (ja tādi ir);

2) Jānodrošina iekļūšana auditējamā objekta ēkās un piekļuve inženiertehniskajām sistēmām

Kādēļ izvēlēties Ekodoma energoauditorus?

Mēs nodrošinām savus klientus ar vairākiem tehniski izglītotiem un kvalificētiem speciālistiem, kas veic savu darbu profesionāli, balstoties uz pieredzi vairāku gadu garumā. Mūsu sertificētie, zinošie un tehniski izglītotie ēku energoauditori, sniegs profesionālu vērtējumu un ieteikumus, kas būs vispiemērotākie tieši konkrētajā ēkā. Veicot energoauditu ar SIA Ekodoma, Jūs iegūstat arī turpmāku sadarbības iespēju ar starptautiski atzītu uzņēmumu, kas Latvijā jau darbojas vairāk kā 25 gadus un ieguvis milzīgu pieredzi šajā nozarē.

Eksperti

Gatis Žogla
Gatis Žogla
Vadošais energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212
Kristaps Kašs
Kristaps Kašs
Energoauditors Projektu vadītājs
+371 67323212

Mūsu klienti