Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Ce, 07/27/2017 - 11:22

Noslēdzies projekts 50000&1SEAPs, kas sniedza atbalstu pašvaldībām ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānu izstrādē un integrēšanā saskaņā ar energopārvaldības sistēmu ISO 50001. Trīs gadu ilgajā projektā piedalījās vairāk kā 40 Eiropas pašvaldības, tajā skaitā arī Daugavpils, Cēsis, Smiltene, Sigulda un Ādaži.

Projekta galvenie rezultāti apkopoti noslēguma ziņojumā Piecdesmit tūkstoši un viens risinājums enerģētikā.

Īsumā par energopārvaldības integrāciju Ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānā lasiet arī brošūrā ISO 50001 un ilgtspējīga energoplānošana.

Lai nodrošinātu ilgtspējīgu un sistemātisku enerģijas datu uzskaiti un analīzi, kas ir viens no veiksmīgas energopārvaldības stūrakmeņiem, pašvaldībām un uzņēmumiem esam izveidojuši Enerģijas monitoringa platformu. Internetā bāzēto platformu ikmēneša datu uzskaitei un energoefektivitātes rādītāju analīzei pašvaldības ēkām, publiskajam apgaismojumam un sabiedriskajam transportam pašlaik lieto jau Daugavpils pilsētas un Siguldas novada pašvaldības.

Par savu pieredzi projektā 50000&1SEAPs, ieviešot energopārvaldības sistēmu stāsta Helēna Trošimova, Daugavpils pilsētas energopārvaldniece: 

“Tā kā EPS ir ieviesta nesen, kvantitatīvie rezultāti būs pieejami tikai 2017. gada beigās. Tomēr jau EPS izveidošanas laikā tika panākti ievērojami uzlabojumi. Enerģijas patēriņa pārraudzību šobrīd nodrošina tiešsaistes enerģijas monitoringa platforma. 100 sabiedrisko ēku saimnieki, kā arī ielu apgaismojuma un sabiedriskā transporta komunālo pakalpojumu pārvaldnieki tika apmācīti, kā ievadīt  un analizēt pieejamos ikmēneša datus par enerģijas patēriņu. Mums ir izveidota efektīva uzraudzības sistēma.” 

Papildus informācija par projektu: http://www.50001seaps.eu

 

Projektu 50000&1SEAPs līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Saprātīga enerģija Eiropai” (IEE)