Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Tr, 06/27/2018 - 13:19

No 18. - 19. jūnijam Ekodomas komanda izbrauca no Rīgas, lai divas dienas baudītu Gaujas nacionālā parka svaigo gaisu un krāšņos skatus. 

Mūsu pirmā pieturvieta bija Murjāņu vecā kamaniņu un bobsleja trase, kas ir būvēta no koka. Lai gan pēdējās sacensības tur tika rīkotas 1987. gadā, trase ir pietiekami labi saglabājusies, lai varētu iztēloties, kā pirms vairāk kā 30 gadiem sportisti tur ir cīnījušies par uzvarām un uzstādījuši rekordus.  

Domājot par vēsturiskajiem notikumiem un latviešu sportistiem, devāmies pārgājienā pa mežu, gar Lojas upi. Cilvēki uzskata, ka tā ir viena no Latvijas krāšņākajām upē. Tagad arī mēs varam apstiprināt. Lojas upe apbur ar smilšakmens atsegumiem un dažviet stāvajiem, bet citviet lēzenajiem krastiem. 

Katram komandas dalībniekam bija iespēja pārvarēt bailes no augstuma un atbalstīt pārējos komandas biedrus šajā procesā. Mežmalā, vairāku metru augstumā bija uzstādīts stabs, bet uz tā apaļa platforma. Trīs cilvēku grupai bija jāuzskāpj pa stabu augšā, jānostājas uz platformas un, sadodoties rokās, jāizveido kaut kas līdzīgs lotosa ziedam. Kad tas bija paveikts, uzticoties, ka komandas biedri noturēs virves, kas bija apjoztas ap cilvēkiem, bija jāatlaiž rokas un jādodas brīvajā kritienā.

Kad bailes no augstuma bija pārvarētas un kolēģi ar sajūsmu stāstīja uz staba platformas piedzīvotās sajūtas, devāmies uz piknika vietu blakus Lojas upei, kur baudījām pašgatavoto auksto, biešu zupu.

Turpmākais ceļš veda līdz Gaujai. Upes krastā mūs sagaidīja 18 stabi, virves un 4 pontoni. Tos sasienot kopā izveidojās garš plosts, kuru izmantojām, lai baudītu pus otras stundas braucienu pa upi. Tā mēs nonācām līdz nometnes vietai, kur baudījām lieliskas vakariņas, sarunas pie ugunskura un kolēģu sabiedrību. Pēc tam devāmies gulēt. Kādi no kolēģiem gulēja zvanu teltī, savukārt citi izvēlējās pamēģināt nakti pavadīt speciālos guļamtīklos - hamakos. Mūsu atpūtas pasākums noslēdzās ar brokastīm, kuru laikā pārrunājām, cik labi katrs ir izgulējies. 

Šis bija lielisks komandas saliedēšanas un atpūtas pasākums, par kuru varam pateikties piedzīvojumu organizācijai "Lūzumpunkts"!