Pārlekt uz galveno saturu

Jūs atrodaties šeit

Tr, 04/29/2020 - 17:14

Tāpat kā mēs sagaidām garantijas, kad iegādājamies jaunu automašīnu vai jaunas elektroierīces, kā piemēram, ledusskapi, telefonu utt., tāpat arī ēkas atjaunošanas gadījumā papildus būvniecības garantijai iedzīvotājiem ir tiesības un vajadzētu prasīt arī energoefektivitātes garantiju. Tā garantē, ka pēc ēkas atjaunošanas ēkas iedzīvotāji par siltumenerģiju maksās tik, cik tas tika solīts energoauditā un tehniskajā projektā.

 

Vai būvnieks var ko tādu garantēt?

Kad būvnieks piesakās iepirkumā, viens no iepirkuma dokumentācijas dokumentiem ir arī tehniskais projekts un energoaudits. Tie ir dokumenti, kas ļauj būvniekam sastādīt izmaksu tāmi un iesniegt savu piedāvājumu. Būvnieka pienākums ir izvērtēt visu pieejamo dokumentāciju un noteikt, vai plānotais siltumenerģijas patēriņš pēc atjaunošanas ir sasniedzams. To būvnieks var izdarīt, ja uzņēmumam ir pieredze.

 

Kāpēc prasīt energoefektivitātes garantiju?

Tā ir iespēja ēkas iedzīvotājiem pasargāt sevi no tā, ka pēc ēkas atjaunošanas apkures sistēma nav atbilstoši ieregulēta vai sabalansēta un ēka patērē vairāk enerģijas nekā tas ir nepieciešams, un par to maksā.

 

Vai šādas garantijas rezultātā mums nevajadzēs maksāt dārgāk?

Jums noteikti nevajadzētu maksāt dārgāk, jo Jūs neprasāt neko papildus. Jūs kā iedzīvotāji vēlaties saņemt kvalitatīvu un nomērāmu rezultātu, par kuru Jūs jau maksājat. Būvniekam ir pienākums atjaunošanas darbus veikt atbilstoši būvniecības normatīviem, kā rezultātā siltumenerģijas patēriņam ir arī jābūt tādam, kā plānots energoauditā.

 

Vai kāds to jau ir izdarījis?

Šādas garantijas tiek iekļautas pašvaldību ēku atjaunošanas projektos. Tādi projekti ir īstenoti Tukumā, Ādažos, Jūrmalā, Kocēnos.

SIA “Ekodoma” aicina  pieteikties visu daudzdzīvokļu ēku biedrības un/vai namu  apsaimniekotājus, lai ēku atjaunošanas būvniecības iepirkumā  iekļautu 5 gadu energoefektivitātes garantiju (saskaņota ar ALTUM).

Ja Jūsu daudzdzīvokļu ēkas tehniskais projekts ir saskaņots un iesniegts ALTUM  un vēl nav izsludināts būvniecības iepirkums, piesakieties, aizpildot anketu šeit, un mēs ar Jums sazināsimies!

SIA “Ekodoma” sniegtais atbalsts šīs iniciatīvas ietvaros ir bez maksas!