Skip to main content

You are here

Šī projekta mērķis bija vairot mājsaimniecību izpratni par enerģijas efektīvas izmantošanas nepieciešamību un par tās sniegtajām priekšrocībām. Projektā tika aicinātas piedalīties mājsaimniecības no 11 dažādam Eiropas valstīm un reģioniem, to skaitā arī no Latvijas, lai sacenstos par Klimata kausa ieguvi.

Klimata kausu ieguva tā mājsaimniecība, kurai Eiropas līmenī izdevās sasniegt augstākos rezultātus enerģijas patēriņa un oglekļa dioksīda emisiju samazināšanā. Kopumā sacensībās iesaistījās vairāk kā 650 mājsaimniecības no Latvijas un sacentās par lielāko enerģijas patēriņa samazinājumu vēl ar 9 ES dalībvalstīm. Pēc rezultātu apkopošanas varam secināt, ka Latvijas mājsaimniecībām Eiropas mērogā ir izdevies ierindoties 6. vietā, taču, ja izvērtē elektroenerģijas patēriņu, var secināt, ka vidējais elektroenerģijas patēriņa samazinājums ir bijis 5,2% apmērā, kas ir trešais labākais rezultāts Eiropā.

Projekta ietvaros ir tapusi interneta vietne, kurā atrodama sīkāka informācija par projektu un sniegti dažādi padomi, kuri palīdzēs samazināt mājsaimniecības enerģijas patēriņu.

Staff involved

Līga Žogla
Līga Žogla
Project manager
+371 67323212
Kristaps Kašs
Kristaps Kašs
Energy auditor Project manager
+371 67323212
Agris Kamenders
Agris Kamenders
Director
+371 67323212